Манчестър Юнайтед пак се дъни в контрола (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед продължава с неубедителното си представяне в предсезонната подготовка. Тази вечер "червените дяволи" записаха неприятна загуба с 1:3 от Севиля на собствения си стадион "Олд Трафорд". Точни за гостите бяха Виктор Перес - Витоло, Марко Марин и Брайън Рабейо, а за домакините се разписа Антонио Валенсия. Срещата бе бенефис за защитника Рио Фърдинанд.

Севиля набързо взе преднина от два гола в средата на първото полувреме. В 21-ата минута Диего Пероти изведе Витоло в наказателното поле и той чукна топката през краката на Давид Де Хеа за 0:1. Само четири минути по-късно великолепно разиграване между Витоло, Бака и Пероти изведе Марко Марин в наказателното поле, а той от близо не сгреши за 0:2.

Постепенно Юнайтед показа съживяване в играта си и в 64-ата минута Янузай опита удар, който бе блокиран от вратаря, но топката отново се върна при него, след което той я прати към Валенсия, който от близо не сгреши за 1:2. В края англичаните опитаха натиск, но вместо да стигнат до изравняване, те получиха гол в своята врата. В 91-ата минута Рабейо получи в наказателното поле, успя да се обърне и с премерен удар оформи крайното 1:3.

Така само седмица преди началото на новия сезон в Премиър лийг Манчестър Юнайтед далеч не изглежда в оптимална форма и може да има доста трудности на старта на новата кампания.

Манчестър Юнайтед - Севиля 1:3
0:1 Витоло (21)
0:2 Марин (25)
1:2 Валенсия (64)
1:3 Рабейо (91)

МАНЧЕСТЪР Ю: Де Хеа, Фабио, Фърдинанд (Еванс 83), Смолинг, Бютнер, Валенсия (Гигс 67), Андерсон (карик 67), Клевърли (Джоунс 46), Янузай, Кагава (Заха 67), Енрикес (Лингард 47)

СЕВИЛЯ: Бето, Фигейрас, Пареха (Пуерто 57), Морено, Медел (Гуаренте 82), Кондогбиа, Марин, Пероти, Витоло (Бустара 73), Бака (Рабейо 78)