Атлетик Билбао стигна само до реми в Ница

Отборите на Ница и Атлетик Билбао направиха 0:0 в контрона среща, играна в баския френски град Сен Жан де Лус. "Лъвовете" изпуснаха да вземат победата, след като Аритц Адурис пропиля дузпа в последната минута.

Ернесто Валверде подреди 4-3-3, възлагайки функции в средата на терена на Андер Итураспе, Бенят Ечеберия и Андер Ерера. "Рохибланкос" бяха по-силни преди почивката, но не успяха да се разпишат. През втората част заваляха смените, но гол така и не падна. Това е трето равенство без голове за Атлетик в шестата проверка на билбаинци.

Атлетик: Ерерин; Ираола (46 - Ечейта), Гурпеги (77 - Албисуа), Сан Хосе (76 - Иниго Перес), Саборит (76 - Ауртенче); Итураспе (76 - Галарета), Бенят (62 - Моран), Ерера; Сусаета, Кике Сола (62 - Адурис), Муниаин (62 - Ибай Гомес)

Снимка: "Марка"