100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Уникален гол на червен талант спаси ЦСКА в Стара Загора - сектор "Г" вече има нов любимец (видео+галерия)

Берое и ЦСКА изиграха мъжки двубой в последен мач от втория кръг на “А” група, който приключи пре 1:1. Домакините откриха резултата с гол на Венци Христов в средата на първата част. Героят на вечерта обаче бе друг. В 83-та минута юношата на червените Григор Долапчиев, който се появи в игра секунди по-рано, осигури едната точка за своя отбор след феноменален изстрел от 30 метра, забил се в горния десен ъгъл на беройската врата.

Отиграването хвърли в делириум препълнения сектор на гостите, които не спряха да скандират името на новия си любимец.

Двата отбора изиграха здраво първо полувреме, в което липсваха головите положения за сметка на единоборствата. През тази част над всички бе новото попълнение на червените Джаксън Менди, който буквално смачка нападателите на Берое. В атака с движението и добрите си отигравания се понравиха централният нападател Бруно Морейра и играещият зад него Емил Гъргоров.

В 7-та минута гостите от София осъществиха изключително опасна атака. Емил Гъргоров изведе Бруно Морейра в наказателното поле на домакините, нападателят центрира остро по земя, но бранител на заралии успя да изчисти в корнер.

В 25-та минута Берое пропиля най-чистото положение в мача до този момент. След центриране от корнер Борислав Стойчев засече топката с глава, но тя профуча на сантиметри покрай дясната греда.

Армейците отговориха с добра контраатака в 37-та минута. Марсиньо намери Гъргоров на дясното крило, който подаде към Морейра. Португалецът стреля по земя, но Караджов спаси. В 41-та минута с отличен извеждащ пас Менди намери Карачанаков на лявото крило, който стреля фалцово с десния крак, но Караджов изби. Топката попадна в намиращия се на границата на наказателното поле Ивайло Чочев, но халфът не успя да я спре добре и тя му бе отнета.

Втората част започна с три опасни положения пред вратата на ЦСКА в рамките на пет минути. Първо Здравко Илиев стреля от 18 метра, но Черни изби в корнер. След неговото изпълнение Иво Иванов пропусна да вкара от 5-6 метра. Секунди по-късно Венци Христов бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите, но шутът му попадна в тялото на червен бранител.

В 62-та минута след грашка в зелено-бялата отбрана Карачанаков стигна първи до топката, но Караджов спаси.

И когато играта привидно се успокои, Берое успя да стигне до гол. Това стана в 64-та минута, когато Здравко Илиев изведе Венци Христов, който изпревари закъснелия да го покрие Апостол Попов и след диагонален шут в долния десен ъгъл препарира Черни.

В 83-та минута появилият се секунди по-рано в игра червен юноша Григор Долапчиев изравни с феноменален гол. Младокът стреля без забавяне от 30 метра и заби топката в горния десен ъгъл на Караджов.

Само 120 секунди след изравнителния гол, Берое отново можеше да поведе. Венци Христов бе изведен зад гостуващата отбрана и стреля, но Черни се хвърли самоотвержено в краката на нападателя и спаси.

Така двата тима си разделиха по точка, а след срещата получиха аплодисменти и от двете агитки за мъжката си игра.