Хамбургер и Интер не се победиха пред 25 хиляди

Отборите на Хамбургер ШФ и Интер (Милано) направиха 1:1 в контролна среща, играна пред 25 хиляди зрители на стадион "Имтех Арена" в северния германски град. Мауро Икарди отбеляза за италианците във втората минута, а Артьомс Рудневс изравни (47).

Още във втората минута вратарят на Шпорт Ферайн Ярослав Дробни беше безпомощен: Фреди Гуарин даде пас отдясно и Икарди насочи неспасяемо - 0:1. В 12-ата германците имаха двоен шанс пред вратата на "нерадзурите", но пропуснаха. Интер построи 3-5-2, като в центъра на защитата бяха поставени Жуан Жезус, Андреа Ранокиа и Уго Кампаняро. През първото полувреме домакините атакуваха по-често, владееха продължително топката, но не стигнаха до гол.

В 47-ата Рудневс изравни, след като засече с глава отблизо при изпълнение на корнер. В 50-ата Ласе Зобиех се намеси в последния миг, за да спре Рикардо Алверес. До края на срещата положенията не бяха много и резултатът остана 1:1.

Хамбургер: Дробни, Дийкмайер, Вестерман (76 - Калханолу), Янсен, Рудневс (71 - Зоуа), Бадел (85 - Скелбред), Зобиех, Арслан, Ирачек (85 - Демирбай), Байстер (71 - Аого), Ван дер Ваарт (76 - Тах);
Интер: Ханданович, Жуан Жезус, Паласио (80 - Джонатан), Икарди (62 - Белфоди), Алварес, Гуарин, Кампаняро, Камбиасо (62 - Кузманович), Ранокиа (46 - Андреоли), Перейра, Нагатомо (Капело).

Снимка: Getty Images/Guliver