Невероятно! Така трябва да играят всички българи в Европа - Лудогорец размаза Слован (видео + галерия)

Невероятно! Така трябва да играят всички българи в Европа - Лудогорец размаза Слован (видео +  галерия)

Отборът на Лудогорец изигра изключително силен мач срещу Слован и направи на пух и прах своя опонент в мача реванш от втория предварителен кръг на Шампионска лига. "Орлите" записаха първа победа в Европа, разбивайки словашкия тим с 3:0 и нагледно демонстрираха на всички български отбори как трябва да играят в турнирите.

На два пъти точен за шампиона на България бе Даниел Абало (12,78) и един гол добави Иван Стоянов (3). Освен трите попадения, "зелените" пропиляха поне 5-6 чисти голови положения, а на два пъти уцелиха и гредите.

В следващия кръг тимът на Стойчо Стоев очаква победителя от двойката Партизан - Ширак, тъй като с общ резултат 4:2 продължава напред в надпреварата на най-комерсиалния турнир.

Разградчани излязоха напълно преобразени в сравнение с първата среща и през целия двубой не оставиха никакъв шанс на гостите от Словакия. Феновете в Разград може да бъдат доволни от изнесената продукция, тъй като техните любимци демонстрираха динамичен и разнообразен футбол.

Атаките по крилата изобилстваха, а освен това за разлика от последните няколко срещи, главните действащи лица показаха огромно желание за игра и завидна тактическа дисциплина и зрялост.

Лудогорец наложи преса по целия терен и се хвърли в атака още с първия съдийски сигнал. Съвсем логично резултатът не закъсня. Иван Стоянов вкара феноменален гол от воле още в 3-ата минута, след отлично центриране на Жуниор Кайсара.

Окрилени от ранното попадение, на "орлите" сякаш им поникнаха крила и не спряха да атакуват и мачкат своя опонент. В 10-ата минута отборът на Стойчо Стоев можеше да стигне до втори гол. Светослав Дяков изведе Даниел Абало сам срещу вратаря, испанецът пробва да го прехвърли, но топката излезе в аут.

В 12-ата минута Абало все пак се реваншира за фрапантния пропуск и изправи публиката в Разград на крака. Фланговият състезател опъна мрежата на гостите за 2:0. Ролята на асистент за втори път в срещата изигра Кайсара. Набезите на разградчани не спряха дотук.

В 17-ата минута Абало за трети път се озова очи в очи с вратаря на словаците, но вместо да потърси завършващ удар, подаде към Роман Безяк, който не успя да отбележи. Минута по-късно Марселиньо бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но след намесата на голкипъра на Слован кълбото излезе в корнер.

Десет минути по-късно Стоянов се отскубна от защитата и бе фаулиран от Багайоко, но съдията вместо да му покаже картон, подмина ситуацията и остави играта да продължи. В 38-ата минута Безяк можеше да направи резултата класически, но не успя да се възползва от отличен пас на Абало.

Таранът не уцели топката с глава, независимо, че бе оставан напълно сам на два метра от голлинията. От своя страна пък Слован не застраши сериозно нито веднъж вратата на Владислав Стоянов.

Вторите 45 минута отново стартираха с натиск на Лудогорец. В 50-ата минута Стоянов майсторски прехвърли Путночки, но кълбото кацна върху напречната греда. В 59-ата минута Марселиньо се озова в наказателното поле срещу защитник на Слован, излъга го и бе изритан. Бразилецът изгуби равновесие, но се задържа на крака и съдията остана безмълвен, въпреки че имаше нарушение в наказателното поле на гостите.

В 70-ата минута "зелените" направиха поредния си пропуск. Този път на голова позиция изскочи Теро Мантула, който стреля отблизо, но за жалост на всички фенове на "орлите" топката не влезе в мрежата. Така се стигна до 78-ата минута, когато Абало сложи окончателно точка на спора.

Испанецът записа името си за втори път на светлинното табло след перфектен пас на резервата Димо Бакалов. В 86-ата минута Димо Бакалов пропусна да се разпише, след като се озова сам срещу вратаря. Секунди преди да изтече редовното време силен шут по диагонала на Фабио Ешпиньо срещна страничната греда.

От своя страна пък Слован успя да създаде само няколко мелета пред вратата на Владислав Стоянов, които обаче станаха лесна плячка на бранителите пред него, които в този двубой действаха на високо ниво.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛОВАН 3:0