Гол в 25-ата секунда предизвести втора загуба за Манчестър Юнайтед на Дейвид Мойс (видео)

Манчестър Юнайтед на Дейвид Мойс допусна втора загуба в третата си проверка от предсезонното турне на тима, губейки с 3:2 от Йокохама Ф. Маринос. Поражението дойде след няколко обрата и доста слабо представяне на шампионите в отбрана. Показателен бе и фактът, че тимът допусна гол след само 25 секунди игра. Негов автор бе бразилецът Маркиньос. До края на първата част гостите стигнаха до обрат след попадения на Джеси Лингард (19'), който се разписва във втори пореден мач, и автогол на Таширо (30'). След почивката бойкият японски тим стигна до победата след голове на Фабио Агияр (49') и Йошихито Фуджита (87'), а Дани Уелбек и Шинджи Кагава се отчетоха с фрапантни пропуски.

Добрите новини за Дейвид Мойс отново дойдоха от младите играчи Лингард, Заха и Янужай, които се представиха много силно. Тримата впечатлиха при разгромната победа с 5:1 над Австралия Ол Старс и получиха отново шанс да започнат като титуляри за Манчестър Юнайтед. Местният любимец Шинджи Кагава, който се присъедини едва вчера към своите съотборници, остана на резервната скамейка.

Двубоят започна ужасяващо за "червените дяволи", които допуснаха гол само след 25 секунди игра. Играчите на Мойс загубиха топката в своята половина и позволиха на Маркиньос да стреля необезпокояван от дистанция. Де Хеа спаси, но отбраната на гостите отново не се ориентира добре и след разбъркване в наказателното поле Маркиньос успя да стреля отново и да открие резултата. В следващите минути домакините пропуснаха още две добри възможности да увеличат аванса си, но първо Янужай изчисти от голлинията, а след това и Де Хеа се намеси решаващо, избивайки с крак опасен изстрел към неговата врата.

В 19-ата минута Уифред Заха направи чудесен пробив отдясно, стреля, бранител на Йокохама блокира пред самата голлиния, но Лингард, който беше на точното място, стигна до топката и отблизо я прати в мрежата. В 30-ата минута Янужай изпълни пряк свободен удар отляво, стражът на домакините Еномото се размина с топката, а на далечната греда Таширо се опита нескопосано да я спре, но вместо това я прати в собствената си врата - 1:2.

Заха, Янужай, Лингард и Ван Перси показаха добра игра за Манчестър Юнайтед през първите 45 минути, но в защита "червените дяволи" не действаха достатъчно уверено.

Джони Еванс пропиля чудесна възможност в началото на втората част, стреляйки встрани от вратата. В 49-ата минута Агияр изравни резултата след като засече с глава центриране от ъглов удар. Веднага след това Уелбек пропусна, останал очи в очи с вратаря на Йокохама. В 58-ата минута Уелбек пропиля нова възможност, а минута по-късно "Нисан Стейдиъм" изригна, тъй като в игра се появи Шинджи Кагава. Само шест минути след това любимецът на японските фенове пропусна да изведе своя отбор напред, след като се измъкна от отбраната на домакините и излезе сам срещу вратаря, но не успя да нанесе добър изстрел и топката бе уловена от Рокутан.

В 87-ата минута Фуджита донесе победата на Йокохама, след като получи в наказателното поле от Ханато, който се справи технично с Фил Джоунс, и с шут по земята провря топката между краката на Де Хеа за крайното 3:2.

Йокохама Ф. Маринос - Манчестър Юнайтед 3:2

1:0 Маркиньос (1')
1:1 Лингард (19')
1:2 Таширо (30'- автогол)
2:2 Агулар (49')
3:2 Фуджита (87')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Фабио, Джоунс, Еванс (67-Смолинг), Евра; Андерсон, Клевърли; Заха (78-Гигс), Лингард (46-Йънг), Янужай (61-Кагава); Ван Перси (46-Уелбек)