Изненада: ЦСКА (М) без Миланов сгреши срещу дебютант в руския елит (видео)

Шампионът ЦСКА (Москва) направи грешна стъпка в първия кръг на руското първенство. "Армейците" стигнаха само до равенство 2:2 при гостуването си на новака и дебютант във Висшата лига на Русия Урал. Мачът предложи доста интересни моменти и пред двете врати, като през второто полувреме домакините надиграха своя противник и могат да съжаляват, че не успяха да спечелят трите точки. В добавеното време пък столичани нямаха късмет, тъй като вратарят на Урал Евгений Помазан направи решаващо спасяване след удар на шведския халф Понтус Вернблум и ЦСКА започна защитата на титлата си с разочароващ хикс.

Българският национален халф Георги Миланов не бе в групата на новия си тим ЦСКА (Москва) за мача, тъй като не е напълно възстановен от контузия.

През първото полувреме всичко се развиваше по план за тима на ЦСКА, който преди няколко дни разби с 3:0 Зенит в мача за Суперкупата на Русия. Младият нигерийски нападател Ахмед Муса изведе московчани напред в резултата в 24-ата минута, засичайки с крак в мрежата от непосредствена близост центриране отляво на Георгий Шенников. Само три минути след почивката обаче домакините изравниха резултата. С голяма вина за попадението на Урал бе новото попълнение на ЦСКА Стивен Цубер. Швейцраският полузащитник игра нескопосано с глава в своята половина и това позволи на Сердер Сердеров да овладее топката и да я подаде на Спартак Гогниев, който с чудесен изстрел опъна мрежата зад Игор Акинфеев.

Домакините продължаваха да атакуват опасно и напълно заслужено поведоха с 2:1 в 78-ата минута. Футболистите на Павел Гусев матираха противниковата отбрана с прекрасна атака, при която Андрей Горбанец асистира на оставения абсолютно сам пред празната врата на Акинфеев Гогниев и нападателят реализира за 2:1, отбелязвайки втория си гол в мача. Играчите на Леонид Слуцкий се вдигнаха на щурм и 5 минути преди края бразилският нападател Вагнер Лав бе точен за 2:2 с глава, наказвайки лошата ориентация в ситуацията на вратаря Помазан. Буквално в последните секунди обаче Помазан се реваншира за тази грешка, избивайки удар с глава на Вернблум и Урал започна оптимистично участието си в Премиер Лигата.