Гришо не даде шанс на Монако и е на 1/2-финал в Бостад

Григор Димитров постигна убедителна победа над 20-я в света Хуан Монако с 6:3, 6:2 и се класира за втора поредна година за 1/2-финалите на турнира в Бостад, Швеция. Българинът не даде никакви шансове на съперника си и след 1 час и 6 минути игра сложи точка на мача. Това бе първи успех на Гришо над аржентинеца от 4 опита.

Срещата започна по перфектен начин за хасковлията. Още във втория гейм при сервис на Монако Гришо на два пъти имаше възможност да пробие и във втория случай, след като хвана трудна къса топка, все пак успя и поведе с 2:0. В следващия гейм аржентинецът веднага получи шанс да върне пробива, защото Димитров допусна изоставане от 15:40. Монако обаче изпрати няколко пъти поред топката в аут и българинът спаси подаването си. Същата ситуация се получи и при следващия сервис на Григор. Съперникът му стигна до два брейкпойнта, но хасковлията изпрати топката в мрежата и така пробивът бе върнат. Последваха два гейма, в които двамата тенисисти взеха подаванията си на нула. При 4:3 обаче отново българинът имаше точка за пробив и след двойна грешка на Монако резултатът набъбна на 5:3. Гришо сервира за спечелване на първата част, поведе с 40:15, след което реализира първия си сетбол и сложи точка при резултат 6:3.

През втората част Димитров определено бе по-добрият тенисист на корта. Той започна с пробив, и макар че допусна връщането му още в следващото си подаване, все пак първата ни ракета реализира още два - за 2:1 и за 4:1. При 5:2 Гришо сервира за мача и поведе с 40:0. Монако показа дух и успя да спаси първите два мачбола с чудесни отигравания, но при третия си опит българинът бе безпогрешен и си осигури място на 1/2-финалите.

Българинът реализира 3 аса в срещата, докато съперникът му не отбеляза нито една директна точка от сервис. За сметка на това Монако направи 4 двойни грешки срещу нула за Григор.

Благодарение на успеха си, Димитров ще защити 90-те точки за световната ранглиста, които спечели миналата година за достигане до същата фаза на турнира. Той вече заработи и 22 340 евро от наградния фонд, а за място на финала ще се бори с победителя от испанския сблъсък между Николас Алмагро и Фернандо Вердаско.