Локо (Сф) надви Звездите на България в мача в памет на Начко

Ветераните на Локомотив (София) победиха Звездите на България с 4:2 след изпълнение на дузпи и 2:2 в редовното време във възпоменателната среща в памет на легендата Атанас Михайлов-Начко. Около 300 зрители се събраха на стадион Локомотив днес. Михайлов щеше да навърши 64 години днес. Участник на Световното първенство през 1974-а година и на Олимпийските игри през 1968-а година, абсолютен рекордьор по голове в националните отбори, Михайлов си отиде от този свят на на 1-и октомври 2006-а година.

Доста от футболните величия на България от близкото и по-далечно минало взеха участия в шестото издание на станалата традиционна среща. Преди мача специални плакети за заслуги към българския футбол получиха легендите Димитър Якимов и Димитър Ларгов, а след неговия край такъв беше връчен и на Иван Деянов, друга легенда на Локомотив (София). Селекционерът на националния отбор на България Любослав Пенев не взе участие в мача, въпреки че беше поканен и обявен в списъка при Звездите на България.

Срещата беше прекъсната в 10-ата минута с аплаузи и след това минута мълчание в памет на Атанас Михайлов по номера, с който е известен на терена. Селекционер на ветераните на Локомотив (София) беше Владимир Лалов с помощник-треньор Михаил Михайлов, един от синовете на Начко. Александър Манолов пък беше селекционер на Звездите на България.

Бойчо Величков откри резултата в мача в полза на ветераните на Локомотив, след като сам спечели дузпа, фаулиран от Милен Радуканов. Сашо Начев изравни за Звездите след пас на Емил Спасов, а синът на Начко - Виктор Михайлов, който пое лентата на Локомотив от Ангел Колев се разписа за 2:1.

През второто полувреме два пъти Звездите улучиха гредите, докато Виктор Михайлов сам срещу вратаря Бучински опита да го прехвърли, но не му се получи. Физическите сили обаче напуснаха ветераните на червено-черните и в средата на втората част Емил Спасов изравни за 2:2. При дузпите за Локомотив точни бяха Нако Дойчев, Иван Пасков, Кристиян Добрев и Кирил Метков. Ударът на Ивайло Аспарухов обаче беше спасен от вратаря на Звездите Емил Бучински. Владимир Манолков пък отрази удара на Методи Деянов от звездите, а Владимир Манчев прати топката в аут. Точни за сборната селекция бяха Сашо Начев и Емил Спасов, който вкараха и в редовното време.

Съдията Павел Янински пък показа стриктно следене на правилата и вдигна жълти картони при всяко нарушение или симулация.

Съставите

Локомотив (София)-ветерани: Борис Манолков, Антон Велков, Кирил Метков, Бойчо Величков, Димитър Васев, Ангел Колев, Кристиян Добрев, Христо Коилов, Георги Бонев, Никола Димитров, Нако Дойчев
(Владимир Манолков, Валентин Николов, Виктор Михайлов, Иван Пасков, Михаил Михайлов, Ивайло Аспарухов)

Звезди на България-ветерани: Стефан Стайков, Милен Радуканов, Сашо Начев, Владимир Манчев, Стефан Павлов, Ради Здравков, Емил Спасов, Гошо Гинчев, Александър Томаш, Методи Деянов
(Емил Бучински, Красимир Горанов, Божидар Искренов, Ангел Станков)