Вход / Регистрирай се

Балкан започна със селекцията, привлече американско крило

Балкан започна със селекцията, привлече американско крило

Балкан (Ботевград) започна със селекцията си за новия сезон, като първото попълнение на "зелените" вече е факт. Става въпрос за американското крило Ноа Далман, който е висок 201 сантиметра и е на 24 години. В професионалната си кариера се е подвизавал в МЗТ Скопие (Македония) и Банска Бистрица (Словакия).

Далман започва професионалната си кариера през 2011 година в тима на МЗТ Скопие, където печели титлата на страната и намира място в идеалния отбор на годината. По това време треньор на отбора е Александър Тодоров, който сега е начело на Балкан.

Далман започва и сезон 2012/2013 в МЗТ, преди да прекара кратък период в словашкия Банска Бистрица, а след това отново да се завърне в Македония. За 15 мача в македонската лига Далман постига по 9.3 точки и 3.9 борби. В шест срещи от Адриатическата лига записва средно по 2.5 точки и 2.3 борби.

Далман е внук на легендарния треньор Джон Кундла, който има четири титли с Минеаполис Лейкърс в НБА и е член на Залата на славата.

Следвай ни:

Още от Баскетбол

Виж всички