Плувците на Младост 91 (Пловдив) триумфираха в комплексното класиране на държавното първенство за мъже и жени в 50-метров басейн, което завърши вчера на комплекс "Диана". Пловдивчани са начело с 609,82 точки, следвани от НСА с 475, 67 т. и Бриз с 353,62 т.
Младост 91 са първи съответно и в класациите при мъжете и жените, както и в подреждането по медали. Отборът спечели 34 отличия, от които 10 златни. Подгласници са Вихрен (Сандански) с 11 медала, от тях 6 златни, и Бриз с 15 отличия, от които 5 титли. Както е известно, на шампионата паднаха четири рекорда. Постиженията обаче са в по-малките възрасти. На 50 м гръб Даниел Славчев ("Бриз") фиксира 27,43 сек, което е рекорд при младежите.
На 100 м свободен стил Антъни Иванов ("Етър 2000") постави 55,27 сек по време на първия пост от смесената щафета, което е рекорд при юношите, младша възраст. Той подобри и постижението на 100 м бътерфлай - 57,54 сек, рекорд също при юношите младша възраст. А на 50 м бруст Иван Геров (НСА) регистрира 30,32 сек, рекорд при юношите старша възраст.
"Младост 91" е комплексен шампион и с най-много медали при плувците за поредна година