Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Александър Евтимов стана шампион на Piraeus Bank Golf Challenge 2013

Турнирът Piraeus Bank Golf Challenge 2013 на 29 юни събра 101 голфъра на възраст от 7 до 63 години, които се състезаваха в три дивиизии. Шампионът при майсторите Александър Евтимов изигра турнира с  1 удар над пара на игрището (73 удара ), което му донесе втора титла след М-тел Голф Мастерс  за последните 10 дни. Втори се класира изпълнителният директор на „Телелинк” Любомир Минчев, а трети - шампионът на Пирин Голф & Кънтри Клуб за 2011 година Кирил Слатински.

„Благодаря на Пиреос Банк, които вече няколко години партнират и стимулират голфа в България. Екипът на Пирин Голф & Кънтри Клуб се справи страхотно, игрището беше на високо ниво, а позициите затрудниха софиянци”, смеейки се каза шампионът в турнира.

13-годишната националка Ивана Симеонова, която завърши на пето място, беше достоен конкурент на призьорите, но малко не й достигна за се намеси в челното класиране.

В дивизия В първи се класира Антон Панайотов с 40 нетни Стейбълфорд точки, следван от Борислав Попов (38 точки) и Фабио Фурнари (37 точки). В третата дивизия Пламен Мицански грабна първото място с резултат от 39 точки. Втори стана Райчо Андреев ( 37 точки ), следван от Александър Добрянов ( 36 точки ).
Най-добре представилата се дама е Ина Ример, направила 36 нетни Стейбълфорд точки. Най-дълъг удар на 7-ма дупка направи Максим Попов, съпруг на Нина Николина, която също взе участие в състезанието, а най- близо до флага на 15-а беше Трифон Сидеров - само на 2.12 м. от дупката.

Двамата финалисти, показали най-добрите резултати през двата състезателни дни, ще спечелят атрактивна голф почивка в Белек, Турция или Едногодишно членство в Пирин Голф & Кънтри Клуб.

Piraeus Bank Golf Challenge 2013 се провежда в два кръга, като първото състезание беше на 29.06.2013, а вторият финален кръг на 14.09.2013 в Пирин Голф & Кънтри Клуб. Крайното класиране за специалната награда е на база резултатите от отборното и индивидуалното състезание.