Бразилия с измъчено 3:2 над Франция в Световната лига (ВИДЕО)

Олимпийският волейболен вицешампион Бразилия постигна много трудна 5-та поредна победа в тазгодишната Световна лига. Момчетата на селекционера Бернардо Резенде постигнаха измъчен успех у дома над Франция с 3:2 (25:20, 25:19, 22:25, 21:25, 15:12) в първия мач помежду им от 4-ия кръг в Група "А", в която е и България, игран този следобед пред над 8000 зрители в зала "Ибирапуера" в Сао Пауло.

По този начин бразилците останаха начело с 13 точки след 5 победи от 5 мача, но преди останалите срещи от групата тази вечер и нощ. "Петлите" пък продължават да са 4-ти със 7 точки след 2 победи и 5 загуби. Вторият двубой между двата тима е утре (29 юни) отново от 16,00 часа българско време в Сао Пауло.

Първият гейм започна равностойно, но все пак французите поведоха с 8:6. Бразилия веднага изравни и даже дръпна с 9:8 след блокада на разпределителя си и капитан Бруно Резенде. Разликата нарасна до 16:12, след което кариоките без особени проблеми взеха гейма с 25:20 след атака през центъра на Лукаш Сааткамп. "Селесао" бързо дръпна във втората част с 8:5, но благодарение на добрия си сервис Франция обърна до 13:10 в своя полза. Постепенно олимпийските вицешампиони направиха нов обрат и чрез успешните атаки на Леандро Висото и Едер Карбонера затвориха и втория гейм в своя полза при 25:19.

Бразилците поведоха и в третия гейм с три точки и всичко изглеждаше приключило, но не така мислеха "петлите". Франция направи обрат до 20:16, след което спечели гейма с 25:22. Момчетата на Лоран Тийе продължиха с добрата си игра и в четвъртата част, като дръпнаха с 8:5 и 16:14. В крайна сметка френският тим спечели с 25:21 след поредна атака на звездата си Ървин Нгапет и вкара срещата в тайбрек. Петият решителен гейм също започна равностойно, но благодарение на влязлата като резерва двойка разпределител-диагонал Уилям Аржона и Уолъс де Соуса Бразилия го взе с 15:12, а с това и крайната победа с 3:2.

Най-полезен за бразилския тим стана Рикардо Лукарели с 21 точки (4 блока, 1 ас, 59% ефективност в атака и 54% позитивно посрещане), а Леандро Висото завърши с 15 точки (1 блок и 47% ефективност в атака) за победата. За Франция звездата на отбора Ървин Нгапет беше отново над всички с 24 точки (3 блока, 1 ас, 51% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 1, Едер Карбонера 12, Леандро Висото 15, Рикардо Лукарели 21, Лукаш Сааткамп 12, Данте Амарал 10 - Марио Жуниор-либеро (Уолъс де Соуса 6, Уилям Аржона)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
ФРАНЦИЯ: Жерал Арди-Десурс 1, Рафаел Редвиц 5, Мариен Моро 5, Жулиен Линеел 13, Ървин Нгапет 24, Кевин Льо Ру 9 - Женя Гребенников-либеро (Бенжамен Тонюти, Николас Льо Гоф 6, Кевин Тийе, Мори Сидибе 11)
Старши-треньор: Лоран Тийе.