Левски изпусна австрийци след куп пропуски (видео)

Отборът на Левски пропусна да стигне до победата във втората си контрола в Линдабрун срещу изпадналия преди месец във втора Бундеслига на Австрия Матерсбург. Двубоят завърши 1:1, като Базил де Карвальо откри в 30-ата минута, а в 69-ата минута Мориц изравни.

Столичани определено може да съжаляват повече от показаното на терена, след като в продължение на 65 минути диктуваха изцяло събитията. Множество пропуски и добри намеси на противниковия вратар Томас Боренич попречиха на “сините” да вкарат повече голове.

Играчите на 26-кратните шампиони на България пресираха много сериозно по целия терен своя съперник, който едва стигаше до "синята" врата. За сметка на това слабостите в "синята" защита се виждаха в тези моменти.

"Сините" излязоха срещу австрийците в състав с шест нови футболисти за разлика от първата проверка срещу Арапонгас (1:0). Това бяха вратарят Илиев, Димов, Пинто, Ангелов, Велев и Карвальо. Отново само Рамон Лопес от летните покупки излезе на терена от първата минута. Цветан Генков и днес не дебютира за "сините", тъй като все още не е готов за игра.

Теренът бе доста влажен от непрестанния дъжд в последните часове над Линдабрун.

След равностойни десетина минути Левски взе иницятивата и се заредиха пропуските пред вратата на Матерсбург. Базил де Карвальо пропусна да открие от два метра в 18-ата минута след подаване на Гари Родригес отдясно. Нападателят се хвърли на шпагат и стреля в аут. Вратарят на "зелените" Томас Боренич направи две отлични спасявания в 20-ата минута, когато първо парира силен удар на Стефан Велев от 20 метра, който отиваше в горния ляв ъгъл на неговата врата, а при добавката на Родригес стражът отново изби с добър рефлекс.

Владимир Гаджев от фаул също стреля добре в 23-ата минута, но топката мина на сантиметри от горната греда на австрийците.

Отлична атака, започната от Ангелов, минала през Гаджев и Родригес, завърши с нов пропуск на Карвальо от границата на наказателното поле в 29-ата минута.

Минута по-късно Родригес центрира остро отдясно и Карвальо отблизо откри. Грешка на Ангелов бе поправена от Везалов преди нападател на Матерсбург да излезе сам срещу Илиев. Голмайсторът Карвальо стреля над гредата с глава в 34-ата минута, а в 36-ата минута изненадващ далечен изстрел на Лопес за малко не попадна в мрежата на Боренич.

В 41-ата минута Фаркаш бе по хитър от Нуно Пинто. Десният защитник нахлу в наказателното поле на "сините" и със силен удар прати топката в аут за радост на българите.

Но почивката Митов направи седем промени, като само Везалов, Велев, Гаджев и Родригес останаха на терена. Въпреки това, столичани продължиха да диктуват събитията и пропиляха още няколко добри възможности чрез Силва и Родригес. Последният, Гаджев и Везалов напуснаха за сметка на младите Диан Иванов Чаворски и Цонев. Кевин Брю можеше да вкара своя първи гол за Левски в 64-ата минута, но изстрелът му от фаул бе париран от Боренич. Велев също бе заменен от младока Галин Ташев. Секунди по-късно в 68-ата минута след груба грешка в "синята" защита на младия Иванов Мориц изравни с първия удар във вратата на Левски за втората част.

Мюлдер и Илиян Йорданов пропуснаха да върнат преднината на "сините", а Пламен Димов направи най-сериозния пропуск в 77-ата минута. Централният защтиник засече от корнер центриране отдясно на няколко метра от вратата, като вместо в мрежата прати топката висока над вратата.

Удар на Старокин бе блокиран от вратаря на Матербург в 83-ата минута. Младият вратар на Левски пък спаси вратата си от втори гол на два пъти в рамките на една минута. Първо попречи на Майер, който излизаше сам срещу него и след това отрази удар на Клемен от няколко метра.

Гол на Тодор Чаворки в 89-ата минута пък бе отменен поради засада и така двубоят завърши 1:1. Тимът на Митов има още две срещи до края на лагера срещу Металург (Донецк) на 27-и юни и Амкар (Перм) на 29-и юни, където ще се бистри титулярния състав за новия сезон.

ЛЕВСКИ - МАТЕРСБУРГ 1:1