Локо (София) изпадна от Елитната юношеска група (до 19 г) , Черно море измести Левски от 2-ото място

Локомотив (София) изпадна от елитната юношеска група до 19 години, след като завърши 1:1 на собствен терен с Черноморец (Бургас). В същото време другият застрашен от изпадане Ботев (Враца) се сгромоляса с 0:3 на собствен терен от резервите и две години по-малки момчета от Литекс. Но въпреки този развой, столичните железничари не успяха да победят и да оцелеят. Така след миналогодишното изпадане на на 17-годишните, сега същото сториха и по-големите. Бургазлии пък останаха на 6-о място, след като Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 при визитата си на Велбъжд (Кюстендил).

Стоян Кижев откри за гостите преди почивката, използвайки неразчетена изява на вратаря на Локомотив. През второто полувреме при меле в малкия пеналт локомотивци изравниха чрез Григор Андреев, който се възползва от отскочила топка и от половин метър я вкара в мрежата. До края на мача домакините упражниха натиск, но той беше лишен от чисти голови ситуации, а пред вратаря на бургазлии Димитър Тодоров имаше малко истинско напрежение.

В същото време Черно море завърши на 2-о място, след като разгроми Любимец с 6:0 като гост по същото време Левски направи 2:2 със Славия и слезе на 3-ата позиция. Ботев (Пловдив) се изкачи 4-и, а ЦСКА остана на 5-ото място.