Резервите на България паднаха от Македония с 2:3 в София (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България, които в повечето официални двубои остават резерви, загубиха приятелската среща срещу Македония с 2:3 (25:22, 19:25, 23:25, 25:20, 12:15), която се игра в столичната зала "Христо Ботев" пред около 700 зрители.

Старши-треньорът на отбора - италианецът Камило Плачи изгледа двубоя от страни, а националите бяха водени от неговия помощник Найден Найденов.

Най-резултатен за България стана Валентин Братоев, който игра през всичките 5 гейма и записа 19 точки (2 аса, 3 блока, 50% ефективност в атака, 35% перфектно и 52% позитивно посрещане), а Данаил Милушев, който бе на игрището само през първите 3 части добави 12 точки (1 блок, 44% ефективност в атака).

Борислав Апостолов записа 11 точки (4 блока, 70% ефективност в атака), а резервата Тодор Вълчев добави 11 точки (3 аса, 50% ефективност в атака). Младият център Красимир Георгиев се отличи с 9 точки (1 ас, 3 блока, 45% ефективност) и отлично изпълнение на начален удар.

За Македония най-резултатен стана Никола Гьоргиев с 26 точки (2 блока, 62% ефективност в атака), а Гьоко Йосифов добави 14 точки.

Разпределителят на шампиона на България Гьорги Гьоргиев започна мача като титуляр и игра през първите 4 гейма, в които записа 4 точки.

БЪЛГАРИЯ - МАКЕДОНИЯ 2:3 (25:22, 19:25, 23:25, 25:20, 12:15)
БЪЛГАРИЯ: Иван Станев 1, Даниел Милушев 12, Валентин Братоев 19, Мирослав Градинаров 6, Борислав Апостолов 11, Красимир Георгиев 9 - Теодор Салпаров-либеро (Георги Сеганов 3, Тодор Вълчев 11, Николай Пенчев 8, Розалин Пенчев 9)
Старши-треньор: Камило Плачи
МАКЕДОНИЯ: Гьоко Йосифов 14, Никола Гьоргиев 26, Владо Милев 9, Александър Милков 2, Ристо Николов 7, Гьорги Гьоргиев 4 - Благой Гинов-либеро (Филип Деспотовски 1, Александър Ляфтов 7, Мариан Урдов, Вук Каранович 5, Дарко Ангеловски-либеро)
Старши-треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - МАКЕДОНИЯ 2:3 - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ от контролата БЪЛГАРИЯ - МАКЕДОНИЯ 3:1 - ТУК!!!