Победи за фаворитите в "Куинс Клъб"

Четирикратният шампион и поставен под номер 1 в основната схема Анди Мъри (Великобритания) се класира за третия кръг на турнира на трева в британската столица Лондон с награден фонд 779665 евро. Мъри победи Никола Маю (Франция) с 6:3, 7:6(4) за 1:41 часа. Срещата беше прекратена при 2:2 в първия сет вчера заради дъжд и се доигра днес. Мъри направи два пробива в мача и не допусна нито един. В третия кръг британецът ще играе с Маринко Матошевич (Австралия).

Защитаващият титлата си и пети поставен Марин Чилич (Хърватия) се класира за четвъртфиналите след труден успех над Фелисиано Лопес (Испания) с 4:6, 7:6(5), 7:5 за 2:23 часа. Чилич губеше с 2:5 в третия сет, но взе последните пет гейма в двубоя. Хърватинът наниза 18 аса, Лопес - 13 аса, а двамата си размениха по три пробива.

Друг четирикратен шампион и бивш номер 1 в света Лейтън Хюит (Австралия) също достигна до четвъртфиналите след успех над шестия в схемата и носител на трофея от 2010-та година Сам Куери (САЩ) с 5:7, 6:3, 6:4 за два часа игра. Хюит направи един пробив в решаващия трети сет, с което спечели двубоя. Номер 2 в схемата Томаш Бердих (Чехия) също е четвъртфиналист след успех над Грега Земля (Словения) с 6:3, 6:4. Жо-Вилфред Цонга (Франция), четвърти поставен, отстрани сънародника си Едуар Роже-Васлен (Франция) с 6:3, 6:7(2), 6:3 за 1:49 часа. Французинът, който е финалист от 2011-та година, наниза 11 аса и направи два пробива от четири възможности. В момента Цонга играе мача си от третия кръг срещу холандеца Игор Сислинг, който се наложи над номер 14 Денис Истомин (Узбекистан) със 7:6(4), 6:1.

Испанецът Фелисиано Лопес отстрани 11-ия в схемата Жулиен Бенето (Франция) със 7:6(5), 6:4. Третия поставен Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) разгроми квалификанта Даниел Евънс (Великобритания) с 6:0, 6:3 за 55 минути.