Резерва измъкна Филаделфия с чудеса от хоумръни (видео)

Влезлият като резерва Джон Мейбъри-младши удари два хоумръна, включително Голям шлем, и изведе Филаделфия Филис до домакински успех със 7:3 за 11 ининга срещу Маями Марлинс в мач от редовния сезон на Мейджър лийг бейзбол (MLB). 29-годишният аутфилдер се появи като пинч-хитър в 7-ия, тъкмо когато "филитата" бяха успели да изравнят от 0:2 до 2:2. Именно така приключи и последната от редовните 9 части, за да се стигне до героизма на Мейбъри в екстра инингите.

В първата допълнителна част гостите от Флорида отново поведоха, след като Хуан Пиер се възползва от уайлд пич на Антонио Бастардо и отбеляза спокойно от трета база. В затварянето й обаче Мейбъри излезе да батира първи и при броене 2-2 изпрати бързата топка на Стив Сишек над оградата в центъра за 3:3.

Резултатът се запази до следващото нападение на домакините, в което те успяха да напълнят базите при 2 аута, точно за реда на Мейбъри. А той се възползва максимално от мечтаната ситуация, като този път си избра хвърляне при броене 1-1 и приземи топката в трибуните зад левия аутфилд за първия шлем в кариерата си.

"Определено е прекрасно. Това е от нещата, които сънуваш, че правиш. Един от онези шантави мачове, в които все ти си човекът на бат в най-напечените моменти и все успяваш да пробиеш", развълнувано сподели Мейбъри.

Като победител от двубоя излезе риливърът на Фили Майкъл Стютс (W 1-0), който изработи 11-ата домакинска защита без точка. А губещ, естествено, се оказа питчерът на "марлините" Едгар Олмос (L 0-1), имал злощастието да прекара на възвишението последната част от мача.

Филаделфия Филис - Маями Марлинс 7:3 (11 ининга)