Шахтьор с дубъл след 3:0 на финала за Купата

Шахтьор (Донецк) победи Черноморец (Одеса) с 3:0 на финала в турнира за купата на Украйна по футбол. Така възпитаниците на Мирча Луческу постигнаха златен дубъл, след като отборът си осигури шампионската титла още през миналия месец.

Шахтьор поведе в резултата пет минути преди почивката на стадиона в Харков. Фернандиньо нахлу на скорост в дясно в наказателното поле след пас на Луис Адриано и със силен удар направи 1:0. В 53-ата минута Хенрик Мхитарян от ляво пусна около точката на дузпата и Алекс Тейшейра засече в мрежата за 2:0. Друг бразилец Тайсон оформи класическия успех с удар от дистанция в 73-ата минута.

Така Шахтьор спечели трофея за трета поредна година и общо за девети път в историята си.