Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Славия отнесе Черноморец за едно полувреме

Славия разби Черноморец с 3:0 в последното си домакинство за сезона. И трите гола паднаха през второто полувреме, което беше далеч по-интересно. Галин Иванов откри в 50-ата минута, Петър Димитров вкара за 2:0 в 82-ата минута, а в 87-ата минута Павле Попара оформи крайното 3:0 от дузпа.

Така "белите" се изкачиха до осма позиция с актив от 41 точки, докато бургазлии остават шести с 5 точки повече. Любопитното е, отборът на Велислав Вуцов вече е с изравнени показатели - 12 победи, 5 равенства и 12 загуби.

И двата тима не играеха за нищо, тъй като нито имат шанс за евротурнирите, нито са застрашени от изпадане. Около 200 фенове дойдоха на стадиона в квартал "Овча купел", за да наблюдават на живо срещата. Хубавото беше, че и двата тима действаха отворено и се стремяха да организират атаки. През първото полувреме Черноморец имаше своите шансове, но не успя да вкара. Късметът не беше с играчите на Димитър Димитров-Херо в 34-ата минута, когато Ванчо Траянов удари греда. Радослав Василев и Галин Иванов от домакините пък пробваха да застрашат Стоян Колев. В 26-ата минута стражът на гостите се намеси отлично и след изстрел на Здравко Лазаров.

След почивката по-опитният състав на Славия успя да наложи превъзходство и логично стигна до успеха. Пет минути след подновяването на играта Галин Иванов проби по лявото крило и сам завърши атаката с точен изстрел. След гола домакините продължиха да доминираха и имаха няколко възможности. Най-близо до попадение беше Здравко Лазаров, който в 79-ата минута излезе сам срещу Стоян Колев, но не успя да го преодолее. Все пак малко по-късно спорът беше решен. В 82-ата минута резервата Петър Димитров вкара за 2:0, а пет минути след това спечели и дузпа, която Павле Попара реализира за 3:0.

В последния кръг "белите" гостуват на Левски на "Герена", а Черноморец е домакин на Литекс. И двата мача са в събота от 18,00 часа.