Суперкласико завърши без победител, но с много скандали (видео+галерия)

Бока Хуниорс и Ривър Плейт завършиха 1:1 в голямото дерби на Аржентина. Мануел Лансини откри за Ривър още в 1-ата минута, а Сантяго Силва изравни малко преди почивката и хвърли в екстаз зрителите на "Ла Бомбонера". През второто полувреме домакините направиха всичко, за да грабнат трите точки, но не успяха и черната им серия вече наброява 11 мача без победа. Суперкласико не мина и без инциденти. Двубоят на два пъти бе прекъсван от съдията Херман Делфино, а Бока завърши с човек по-малко, след като защитникът Гилермо Бурдисо получи директен червен картон в 12-ата минута на добавеното време.

Срещата започна перфектно за Ривър Плейт и още при първата атака Лансини простреля Аугустин Орион. Карлос Санчес центрира, а Лансини се промъкна между двама защитници и с глава опъна мрежата. Така той стана автор на най-бързия гол в историята на дербито. Летящият старт вдъхна надежда на феновете на гостите, че любимците им ще спечелят и ще скъсят дистанцията с лидера Ланус. След половин час игра Рожелио Фунес Мори можеше да удвои, но стреля над вратата. Последва сериозен пропуск и на Карлос Санчес. Уругваецът получи топката от Хуан Мануел Итурбе, но стреля неточно.

Бока Хуниорс отговори по най-добрия начин и в 38-ата минута изравни. Опитният Сантяго Силва демонстрира головия си нюх и засече центриране на Ервити във вратата, пазена от Марсело Бароверо. Това бе и единствената голова ситуация за Бока до почивката. В отсъствието на Хуан Роман Рикелме домакините страдаха при изграждането на атаките си и равенството дойде противно на логиката.

След почивката наставникът на Ривър Рамон Диас беше изгонен за оспорване на съдийско решение. При излизането си той подрази с жест феновете на домакините, които през целия мач се подиграваха на вечния си съперник за изпадането във втора дивизия миналата година. Привържениците на Бока хвърлиха и няколко сигнални ракети, които принудиха съдията за кратко да прекъсне двубоя. В добавеното време мачът още веднъж беше спрян за няколко минути, защото от трибуните хвърлиха пиратка, която падна до крака на вратаря на Ривър Плейт Бароверо.

В 96-ата минута Ескаланте можеше да донесе победата на домакините, но Бароверо с мъка изби. Малко след това Бурдисо съсече Карлос Санчес и беше изгонен.

Равенството остави Бока без победа от първия кръг, а Ривър заема трето място в класирането, на 4 точки след водача Ланус.