Божинов унизен пред своя публика и е все по-близо до второ поредно изпадане

Българският нападател Валери Божинов и тимът му Виченца бяха унизени пред своята публика от борещия се влизане в Серия "А" състав на Емполи. Родният национал започна срещата от първата минута, като в 17-ата си изпроси жълт картон за разправия срещу рефера.

В следващите минути същински ураган удари домакините, които в рамките на 12 минути между 24-ата и 36-ата минута на двубоя от 0:0 вече губеха с 0:5. Точни за тосканците бяха бившите национали на Италия и голмайстори на гостите Масимо Макарано и Тавано по два пъти, а един гол вкара Тонели.
В последните секунди на първото полувреме "червено-белите" върнаха един гол чрез Ригони след асистенция на Божинов.

Бившият играч на Лече, Фиорентина, Ювентус, Манчестър Сити, Парма, Спортинг (Лисабон) и Верона обаче бе изваден на почивката от треньора Дал Канто.
През втората част нови голове не паднаха и Виченца остана в зоната на изпадащите на 20-то място от 22 тима с актив от 38 точки. Тифозите на клуба пък прекъснаха мача за близо 30 минути след почивката, като се опитаха да нахлуят на терена и да искат обяснение за трагичното представяне на футболистите.

Така два кръга преди края Божинов и компания намалиха шансовете си за оставане до нищожни, като трябва да разчитат да вземат шест точки, а конкурентите им от Асколи по-малко от четири, за да се класират за плейоф за оставане в Серия Б".

След днешният успех Емполи си остана на четвърто място с 69 точки. Ливорно е трети със 77, след като завърши 1:1 с Тернана, а победата на Верона вчера с 3:1 над Про Верчели изведе отбора на второ място със 78 точки. Сасуоло е първи с 80 и мач по-малко, като клуба е пред историческо първо влизане в Серия "А".

Както е известно, преди година Божинов изпадна от италианския елит с екипа на Лече.