Партизан завърши наравно с Нови Пазар в скандален мач, Цървена звезда има шансове за титлата

В мач от 25-тия кръг на сръбското футболно първенство лидерът и шампион през последните пет години Партизан (Белград) завърши 0:0 при гостуването си на Нови пазар, който с бори за оставане в групата. Мачът бе със сериозни инциденти, предизвикани от около 4000-те хиляди запалянковци на домакините от Нови Пазар.

В 26-та минута местната публика, недоволна от едно решение на главния съдия Груич, започна да хвърля седалки и други предмети по терена и най-вече по страничния съдия и да скандира: "Крадци, крадци!". Мачът бе прекъснат за около четири минути, след което главният съдия Груич поднови играта.

Веднага след подновяването страничният съдия Джурджевич бе ударен в окото със слънчеви очила, хвърлени от трибуните, и мачът отново бе прекратен, този път за около три минути. В края на полувремето част от местната публика напусна стадиона, недоволна от ръководството на клуба от Нови Пазар.

В отбора на Партизан през всичките 90 минути игра защитникът на българския национален отбор и футболист номер 2 на България за миналата година Иван Иванов.

След днешното равенство в последния мач от 25-тия кръг Партизанпродължава да води в сръбското първенство, но разликата с "вечния съперник" Цървена звезда" е намалена на две точки. Партизан е лидер с 58 точки, а Цървена звезда е на второто място с 56 точки. Днес Цървена звезда победи като домакин Дони Срем с 1:0 с гол на Никола Микич в 58-та минута.На трето място е Войводина (Нови сад) с 49 точки.