Без победител в "дербито с шпалира", Ван Перси вкара при завръщането си на "Емиратс"

Отборите на Арсенал и Манчестър Юнайтед не успяха да излъчат победител в дербито на 35-ия кръг от английската Висша лига, преди което футболистите на лондонския клуб поздравиха новия шампион на Англия за рекордната му 20-а титла с шпалир преди срещата.

Домакините взеха ранен аванс още във втората минута на двубоя, когато Тио Уолкот откри резултата. До края на полувремето обаче "червените дяволи" създадоха редица положения за гол и в крайна сметка завръщащият се на "Емиратс" бивш лидер на Арсенал Робин ван Перси изравни от дузпа в 44-ата минута. Самият той бе спънат от Бакари Саня за дузпата и сам застана зад бялата точка, за да реализира за 1:1. През втората част нито един от двата тима не успя да стигне до решителен гол, с което да спечели мача и така съперниците разделиха точките от този мач.

Ремито оставя Арсенал на четвърто място в класирането, но вече само на две точки пред Тотнъм и с мач повече от "шпорите" в борбата за място в Шампионската лига. Манчестър Юнайтед пък вече няма шанс да подобри рекорда на Челси за най-много точки в английския елит, след като не успя да продължи победната си серия.

Нападателят на Арсенал Тио Уолкот откри резултата срещу новия шампион Манчестър Юнайтед още във втората минута на двубоя между двата тима. Английският национал бе изведен зад отбраната на гостите и сам срещу вратаря даде аванс на "артилеристите". Давид де Хеа успя да отклони топката, но не достатъчно, за да предотврати влизането й в мрежата. Телевизионните повторения обаче показаха, че при подаването към него Уолкот е бил в засада.

След ранното попадение на домакините, шампионите имаха две възможности да отговорят бързо на предизвикателството, но в първата ситуация Робин ван Перси стреля високо над вратата от чиста позиция, а при втората холандският нападател качи топката на главата на играещия като вътрешен халф в този мач Фил Джоунс, но той стреля встрани от вратата.

Минути преди края на първата част Ван Перси изпусна поредната възможност гостите да стигнат до изравняване. Центриране на Луиш Нани го откри абсолютно непокрит в малкото наказателно поле, но излезлият да го пресрещне Войчех Шчесни парира топката с тялото си.

Все пак в края на полувремето много активният през целия мач Ван Перси изравни резултата. Той бе спънат от Бакари Саня в наказателното поле, след като френският защитник първо му подаде топката при опит да я върне назад, а след това го догони и го събори в пеналтерията. От бялата точка холандският голмайстор не сгреши, за да реализира 25-ия си гол за Манчестър Юнайтед през този сезон в Премиър лийг.

След почивката нивото на играта значително падна, като положенията пред двете врати бяха много по-малко. Все пак гостите отново бяха по-активният отбор, но този път без да създават толкова много чисти положения пред вратата на Войчех Шчесни.

Пет минути преди края Давид де Хеа спаси много добър изстрел на резервата Алекс Окслейд-Чембърлейн. Само две минути по-късно Райън Гигс се откъсна сам зад отбраната на Арсенал, но също не успя да реализира.

Преди началото на срещата тимът на домакините направи шампионски шпалир при излизането на терена на своя опонент. При влизането си на стадиона пък бившият голмайстор на Арсенал и настоящ основен нападател на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси се насочи към съблекалнята на домакините, вместо да влезе в тази на "червените дяволи".