Дербито на Рона остана без победител

Отборите на Лион и Сент Етиен завършиха наравно 1:1 в мач от 34-ия кръг на Лига 1. Дербито на Рона бе и пряка битка за третото място в първенството, което дава право на участие в Шампионската лига. Двата тима изиграха двуостър мач с положения и пред двете врати и логично поделиха точките. От равенството могат да се възползват Лил и Ница, които да се доближат до подиума в оставащите мачове.

Резултатът бе открит от младия бранител на "зелените" Кюрт Зума в 29-ата минута. Защитникът се разписа с глава от корнер, въпреки намесата на дебютанта на вратата на "хлапетата" Антони Лопеш. До края на първата част гостите можеха да стигнат и до втори гол, но не сполучиха.

В началото на втората част Лион тръгна в атака и успя да изравни в 54-ата минута. Тогава Йоан Гуркюф вкара може би най-важния си гол откакто е в Лион. Халфът успя да прокара топката в мрежата след комбинация с Лисандро Лопес. До края на мача и двата тима можеха да стигнат до победата, но вратарите показаха добри умения и запазиха мрежите си.

Така Лион запазва третата си позиция с 60 точки. Сент Етиен е с две по-малко на четвърто място. Лил е пети с една по-малко от "зелените", а Ница може да събере същия актив, ако по-късно днес победи Троа.