Айнтрахт продължава да не иска в ШЛ

Майнц 05 и Айнтрахт (Франфкурт) не се победиха в регионалното дерби на 31-ия кръг на Бундеслигата, завършвайки 0:0. Мачът не предостави кой знае колко интересни положения, като отборът, който търсеше повече победата, бе този на домакините. Въпреки това влезлият като резерва за Айнтрахт Оливие Оушън пропусна да донесе успеха за своите в края, след като ударът му намери напречната греда.

С ремито футболистите на Армин Фее за пореден път пропуснаха възможността да задминат Шалке 04 и да се настанят на четвъртото място - последното, даващо право за участие в Шампионската лига. Във втория днешен мач "кралскосините” посрещат Хамбургер ШФ и при успех ще дръпнат с 3 точки.

Майнц 05 пък продължава да не усеща вкуса на победата в шести пореден мач и е 10-и с 40 пункта.

В 24-ата минута полузащитникът на Айнтрахт Себастиан Роде допусна груба грешка в центъра на терена, която за малко не бе наказана. Юлиан Баумгартлингер разсече с дълъг пас централната двойка бранители на гостите и кълбото стигна до Шон Паркър. Шотландецът пусна успоредно към Андреас Иваншитц, но топката дойде дълга за австриеца и резултатът се запази 0:0.

Влезлият като резерва Оливие Оушън затрудни на няколко пъти Кристиан Веткло, но вратарят на домакините се намеси впечатляващо. В 82-ата дори нападателят нацели напречната греда след прекрасно подаване отдясно на Сръджан Лакич.