Фу не се дава на Тръмп

Световният номер 17 Марко Фу спечели пет от изиграните осем фрейма във втората сесия на 1/8-финалния мач срещу Джъд Тръмп на световното първенство по снукър в Шефилд. Така представителят на Хонконг изостава със 7:9 фрейма и не допусна съперникът му да се откъсне напред в резултата преди решаващия сеанс по-късно тази вечер. Както е известно, победителят от този двубой ще срещне на 1/4-финалите в "Крусибъл" световния шампион от 2005 година Шон Мърфи.

35-годишният Фу взе първата партия от сесията с най-добра серия от 44 точки. Световният номер 3 Тръмп обаче записа срещу името си брейк от 94 точки и върна разликата от четири партии - 7:3. Състезателят от Хонконг намали изоставането си със серия от 83 точки в 11-ата част, но малко по-късно пропиля няколко чудесни възможности да прибави в актива си и 12-ия фрейм. След кратката почивка в сесията Фу показа мобилизация и спечели три фрейма с брейкове от 117, 66 и 70 точки. Той можеше да измъкне и 16-ата партия, но "подари" цели 23 точки на съперника си и Тръмп все пак завърши сесията в ролята на водач в резултата - 9:7.

Така двамата състезатели остаят интригата за вечерния сеанс, който ще започне в 21,00 часа.