Айнтрахт (Брауншвайг) би тима на Мицански и влезе в Първа Бундеслига

Българският национал Илиян Мицански влезе като резерва при загубата на Инголщад с 0:1 като гост на Айнтрахт (Брауншвайг) в мач от 31-ия кръг на втора германска футболна Бундеслига. С победата Айнтрахт (Брауншвайг) спечели промоция за елита. Отборът се завръща в Бундеслигата след 28-годишно прекъсване. Мицански влезе в игра на мястото на Моритц Хартман в 64-ата минута.

Единственото попадение в срещата падна в 91-та минута, а негов автор бе Дамир Вранчич.

В класирането Херта е начело с 66 точки, пред Айнтрахт (Брауншвайг) с 65 точки. Двата тима спечелиха промоция за елита. Инголщад е на 10-та позиция с 39 точки актив.