Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Левски спечели Купата след бой над Лудогорец (снимки)

Левски спечели Купата на БФС за юноши (младша възраст), родени 1997-а година, след като на финала спечели с 3:1 срещу Лудогорец. Сините бяха по-добрият отбор, доминираха през цялото време и заслужено спечелиха. Така отборът на треньора Антон Кирилов прибавиха втора купа за две години, след като миналата година триумфираха като шампиони. Снажният таран Марио Христов откри резултата в 27-ата минута, след като беше изведен сам срещу вратаря на разградчани след комбинация на Георги Йомов и Ангел Максимов. Само пет минути по-късно нисичкият Йомов, който е внук на синята легенда Тодор Барзов, удвои преднината на малките сини таланти пет минути по-късно с удар от пет метра. Две минути преди края на първото полувреме Лудогорец върна едно попадение чрез Даниел Гергов, който се разписа с глава, засичайки центриране от дясно на взетия от Черноморец през лятото Станчо Димитров.

Въпреки допуснатия гол в края на първата част, играчите на Левски не се смутиха и продължиха да бъдат по-активни и в началото на втората част. Плеймейкърът на националния отбор Ангел Максимов разтресе горната греда малко след началото, а резервата Кристиян Лачев направи 3:1 в 65-ата минута. Той излезе сам срещу вратаря след пас на Божидар Краев и не сгреши. Накрая
Левски можеше да направи победата си по-убедителна, но Йордан Младенов не вкара пак сам срещу вратаря.

Вчера Литекс спечели купата на БФС при децата в скандален финал с Векта (Пловдив), а в понеделник Левски и Берое ще си оспорват трофея и при старшата възраст.

Лудогорец - Левски 1:3
0:1 Марио Христов 27
0:2 Георги Йомов 32
1:2 Даниел Георгиев 38
1:3 Кристиян Лачев 65

Лудогорец: Емил Господинов, Петър Петов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Даниел Гергов, Денислав Александров (Людмил Иванов), Илия Джепков-капитан (Николай Николов), Светослав Бонев, Томас Цвятков, Станчо Тодоров (Йордан Николов), Мартин Кирилов; Старши треньор: Атанас Димов

Левски: Вилислав Мичев, Антонио Иванов, Марио Мишев, Димитър Буров, Галин Ташев, Стефан Аличков-капитан, Ангел Максимов (Кристиян Лачев), Божидар Краев, Георги Йомов (Йордан Младенов), Димитър Любенов (Георги Младенов), Марио Христов (Алберт Райков); Старши треньор: Антон Кирилов

Съдия: Стоян Денев