Българско волейболно бебе се роди в Австрия

Двойна бе радостта във волейболния отбор на Посойилница (Айх/Доб) при последната победа над Хипо Тирол (Инсбрук) с 3:1 гейма от финалната серия в първенството на Австрия. Успехът беше гарниран с раждането на дъщерята на българският разпределител Александър Петков, похвали се самият той пред Sportal.bg.

Малката Анна проплака в клагенфурската болница с перфектните манекенски и волейболни мерки 2,820 кг и 50 см още в ранни зори и щастливият татко не беше на себе си от щастие цял ден. Тя и майката Малинка Монова се чувстват перфектно под постоянният контрол на докторите. Мачът, иначе, протече под пълното надмощие на домакините от Посойилница като само в края на вторият гейм и началото на третия му "изпуснаха юздите", но много силната игра на португалският национал Валдир Секейра не позволи на Хипо Тирол да се върнат в срещата. Последната точка в мача беше отбелязана именно от него, което отприщи двойният празник в Айх/Доб, които продължи цяла нощ, като най много поздравления отнесе щастливият татко. Така резултатът във финалната серия стана 3-2 победи за Хипо Тирол, като следващият мач е утре (27 април) в Инсбрук.

Sportal.bg честити на щастливите родители Александър и Малинка и им пожелава тяхната наследничка също да стане волейболистка и да прославя родината ни навсякъде по света!