Пиронкова сложи край на черната серия от поражения

Първата ни ракета при дамите Цветана Пиронкова се поздрави с победа със 7:5, 6:1 срещу чешката тенисистка Каролина Плишкова в мач от първия кръг на турнира в Маракеш (Мароко) с награден фонд 235 000 долара. С днешния успех Пиронкова сложи край на черната серия от 8 поредни загуби и 7 последователни отпадания в първи кръг в турнирите от WTA.

Пиронкова поведе с 3:0 в първия сет, но след това Плишкова изравни за 4:4 и дори можеше да осъществи пробив за 5:4. Пловдивчанката обаче удържа подаването си, а при 6:5 в своя полза реализира пробив и взе първия сет. Във втората част силите на Плишкова стигнаха само за гейм и Пиронкова продължава напред, като си осигури 30 точки за световната ранглиста и 3100 долара. Във втори кръг Цвети ще играе с японката Мисаки Дои или испанката Лурдес Домингес Лино.