Венгер: Последните минути бяха доста нервни

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер остана доволен от победата с 1:0 над Фулъм в лондонското дерби днес. Този успех бе изключително важен за "артилеристите" в битката за класиране в Шампионската лига. Трите точки обаче дойдоха доста трудно макар гостите да играха с човек повече почти 80 минути, но в края на мача бяха сериозно притиснати от своя съперник, който за малко да стигне до равенството.

"След равенството с Евертън бе важно днес за вземем трите точки. През първото полувреме играхме доста добре, но през втората част, необяснимо за мен, играта ни се развали. Действахме без скорост и допускахме много грешки. Това направи последните минути много нервни. Бяхме тръвде предпазливи след като не вкарахме втори гол. Фулъм пък показа много добра игра и успяха доста да ни притеснят. Но в момента най-важен е резултатът, а не играта. И двата червени картона бяха заслужени. Влизането на Сидуел бе много опасно, Жиру пък ми каза, че се е подхлъзнал в ситуацията и аз му вярвам. Ще трябва да решим как ще се справим без него в следващите мачове. На този стадион винаги ни е било трудно. Миналия сезон загубихме, но сега успяхме да победим и това е добре", заяви Венгер.