Кардиф спечели първенството в Чемпиъншип

Четири дни след като си гарантира промоция във Висшата лига на Англия, отборът на Кардиф Сити триумфира и като първенец в дивизия Чемпиъншип. В ранен мач от 40-ия кръг уелсците завършиха 1:1 като гости на Бърнли и са недостижими на върха със 7 точки преднина от Хъл Сити, който снощи завърши 0:0 с Бристъл Сити.

На "Търф муур" тимът на Кардиф се нуждаеше само от точка, за да си гарантира титлата, но имаше предимство в играта през цялото време и пропуснаха успеха в заключителните секунди. Крейг Конуи откри резултата в 27-ата минута в полза на Кардиф, но в последната минута Дейвид Едгар изравни. Отнетата победа обаче не помрачи настроението на феновете на гостите. Уотфорд има надежди да се пребори за 2-ата позиция и директна промоция, въпреки че изостава на 7 точки, но има и мач по-малко. Кардиф сити пък празнува първа промоция в елита на Англия от 51 години насам.