Литекс предложи: Да дават купата на държавния отбор

Финансовият директор на Литекс Величко Дихонов критикува остро рефера Николай Йорданов след загубата с 1:2 от Левски. Шефът в ловешкия клуб предложи направо да "дават купата на държавния отбор".

"С всякакви средства Левски се бута да стане шампион. По-добре да им дадат купата и да оставят другите отбори да играят. Не може първото полувреме при абсолютна дузпа за нас съдията да си затвори очите. Не може след всеки мач да се вади по един съдия, който играе с Левски. Като са държавен отбор, държавата да им даде купата и да приключваме с първенството. Да играем другите отбори за останалите места. През последните 10-15 минути съдията започна леко да ни бута, като си го изсвири мача както трябваше. Колко съдии вече извадиха от нарядите, докога ще продължава това? Ние искаме да играем футбол, а не помощ от съдията. Искаме съдиите да свирят по правилата. Знаете мачът къде отиваше, ако бе дал дузпа и червен картон през първото полувреме", каза Дихонов.