Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Ботев Пд продължава да мачка - "канарчетата" трети след бой на Локо Сф (видео+галерия)

Отборът на Ботев (Пловдив) продължава със силните си игри от началото на пролетния полусезон. Възпитаниците на Станимир Стоилов постигнаха напълно заслужена победа като гост над Локомотив (София). Срещата от 23-ия кръг от "А" група, която се игра на стадиона в "Надежда" завърши при резултат 2:1.

Попаденията за "жълто-черните" бяха дело на Станислав Костов (8) и Иван Цветков (75). Точен за домакините пък бе Крум Бибишков (69). В 68-ата минута Ботев бе сериозно ощетен, тъй като Цветков опъна мрежата след пас на Неделев, но страничният съдия вдигна флага за засада, а такава нямаше.

След днешната победа Ботев Пд се намира на трето място във временното класиране с две точки преднина пред тима на ЦСКА, който утре среща Славия.

Ботев Пловдив бе по-организираният и деен отбор. "Канарчетата" дадоха да се разбере на своя противник, че от първата до последната минута ще преследват победата с всички сили.

Още с първия съдийски сигнал гостите притиснаха опонента си и започнаха да създават опасни положения. Така се стигна до 8-ата минута, когато пловдивчани излязоха напред в резултата. Попадението отбеляза Станислав Костов. Бившият футболист на ЦСКА напредна мощно и с топовен шут около 22 метра прати топката в левия ъгъл на Божидар Митрев.

В 31-ата минута подопечните на Мъри Стоилов можеше съвсем спокойно да стигнат до втори гол. Тодор Неделев центрира, Митрев излезе, но се размина с кълбото, което попадна в Костов. Младокът обаче не успя да уцели под ъгъл опразнената врата и по този начин резултатът се запази.

Малко преди това Локомотив създаде опасна атака, но топката бе изчистена от футболист на "канарчетата" след неточен завършващ пас отляво. До края на първото полувреме нямаше повече инфарктни ситуации и двата тима се прибраха на почивка, за да вземат глътка въздух.

Втората част отново стартира с опасност пред Митрев. В 53-ата минута Иван Цветков отправи прецизен удар, който срещна напречната греда. В 69-ата минута Локомотив изравни резултата чрез влезлия като резерва Крум Бибишков. Нападателят се разписа след като с лекота се измъкна от цялата защита на гостите и излязал сам срещу вратаря технично прати кълбото в далечния ъгъл.

Миг преди това "канарчетата" бяха сериозно ощетени, тъй като Цветков опъна мрежата след пас на Неделев, но страничният съдия вдигна флага за засада, а такава нямаше. Петнадесет минути преди края на двубоя "жълто-черните" успяха да поведат с 2:1.

Този път под прожекторите попадна Иван Цветков, който бе оставен непокрит и след удар с глава от няколко метра прати кълбото зад Митрев. Асистент на бившия нападател на Левски бе Неделев.

Попарени от попадението футболистите на Локомотив се хвърлиха да изравняват, но силите им не стигнаха за спечелването на една точка. Това позволи на състезателите на Ботев да осъществят две контраатаки, които обаче не завършиха с гол заради сериозни пропуски.

ЛОКО СФ - БОТЕВ ПД 1:2