Лион съкруши шампиона в последната минута

С гол във втората минута на добавеното време Лион победи като гост шампиона Монпелие с 2:1 и изскочи на второ място във временното класиране на Лига 1. В герой за тима на Реми Гард се превърна халфът Клемен Грение, който изстреля истински снаряд от 25 метра и направи безпоммощен стража на Монпелие Жофри Журдрен. По този начин Лион събра 59 точки и изпревари Олимпик Марсилия, който има 58. Монпелие е на седма позиция с 48 точки и по всичко личи, че ще пропусне евротурнирите през следващия сезон.

В миналия кръг Лион прекъсна серията си от три поредни загуби с успех срещу Тулуза, а днес направи нова важна крачка към класиране за Шампионската лига. Лисандро Лопес откри в 29-ата минута с първия си гол от месец. Аржентиенцът се разписа с глава след центриране на Грение, но в края на полувремето звездата на домакините Юнес Белханда изравни.

След почивката Монпелие беше по-активният тим. Футболистите на Рене Жирар пресираха дълбоко в половината на съперника, но пропуснаха няколко добри възможности чрез Анотни Муние, а веднъж и гредата спаси Реми Веркутр след него шут. В 89-ата минута Веркутр отклони удар на Реми Кабела и топката отново се отби от гредата.

Равенството щеше да е разочарование за Монпелие, но се оказа, че все още действащият шампион на Франция няма да спечели дори и точка от двубоя. В 92-ата минута гостите получиха корнер. Топката не беше изчистена добре и опадна на крака на Грение, който без да се бави я заби в мрежата и донесе така важната победа на Лион.