Борусия М се засили към Европа, а Аугсбург към Втора Бундеслига

В първи мач от 30-ия кръг на Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) пречупи с 1:0 гостуващия Аугсбург и излезе на 6-о място във временното класиране, измествайки Айнтрахт (Франкфурт). Ветеранът Филип Даемс отбеляза единствения гол от дузпа в 27-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Кевин Фогт срещу откъсналия се Пениел Млапа. Главният съдия Йохен Дреес не се поколеба и вдигна директен червен картон на футболиста на гостите.

Загубата попречи на Аугсбург да се отдалечи от опасната зона. В момента баварският тим е на 16-а позиция и ако остане на нея и след последния кръг, ще играе бараж за запазване на елитния си статут. В същото време Борусия е във възходяща форма и има всички шансове да се пребори за участие в Лига Европа.

Домакините започнаха по-напористо и при една от атаките си получиха дузпа. Млапа беше задържан от Кевин Фогт, който получи директен червен картон. Филип Даемс превърна дузпата в гол, а публиката на "Борусия-Парк" очакваше любимците й да стигнат до лесни три точки. В 30-ата минута Млапа от удобна позиция уцели гредата, а след почивката, макар и с човек по-малко, гостите показаха желание да обърнат резултата. Няколко пъти защитата на Борусия сгреши, но Марк-Андре тер Щеген внимаваше. Четвърт час преди края гредата за втори път спаси Аугсбург след фалцов удар на Майк Ханке, а в края Ноулидж Мусона можеше да изравни, но Тер Щеген отново показа забележителен рефлекс.