Дубъл на Дрогба доближи Галатасарай до титлата

Галатасарай продължава уверения си ход към титлата в Турция. Отборът на Фатих Терим не срещна проблеми в домакинството на Елазигспор и спечели с 3:1, като по този начин вече има аванс от 7 точки пред основния си конкурент Фенербахче. Два гола за успеха отбеляза звездата на шампионите Дидие Дрогба, а веднъж се разписа Бурак Йълмаз. Турският национал откри резултата още във 2-ата минута, а в средата на първото полувреме зрителите станаха свидетели на три гола в раазстояние на 5 минути. Първо Дрогба покачи на 2:0, след което Гюрлер върна едно попадение, но отново Дрогба бе точен за 3:1. След почивката домакините пропуснаха да направят победата си по-убедителна.

Галатасарай има 5 поредни победи, а в оставащите кръгове му предстоят домакинства на Сивасспор и Трабзонспор и гостувания на Газиантепспор и Фенербахче.

ГАЛАТАСАРАЙ - ЕЛАЗИГСПОР 3:1
1:0 Йълмаз (2)
2:0 Дрогба (20)
2:1 Гюрлер (22)
3:1 Дрогба (25)