Втора титла за Русия на европейското по спортна гимнастика

Русия спечели втора титла на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже и жени, което се провежда в столицата Москва. Алия Мустафина стана шампионка в индивидуалния многобоя, а малко по-рано при мъжете триумфира Давид Белявски. Мустафина, абсолютната световна шампионка от 2010-та година, събра сбор от 59.032 точки, след като получи оценки 15.033 точки на прескок, 15.133 точки на смесена успоредка, 14.400 точки на греда и 14.466 точки на земя. Мустафина спечели три медала от олимпийсите игри в Лондон'2012 - златен на смесена успоредка, сребърен в отборната надпревара и бронзов в многобоя. Днес обаче тя спечели първа европейска титла в кариерата си в многобоя.

Победителката в квалификацията Лариса Андреа Йордаче (Румъния) стана втора с 58,432 точки. Трета е друга рускиня Анастасия Гришина с 57,932 точки. Сред зрителите в залата беше легендарната руска гимнастичка Лариса Латинина. В събота и неделя европейското първенство продължава с финалите на отделните уреди при мъжете и при жените.