Лукойл би младежите в тренировъчно темпо (галерия)

Шампионът Лукойл Академик записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като в двубоя си от последния XXVII кръг от редовния сезон се наложи при гостуването си на младежкия национален отбор на България до 20 години с 81:57.

Най-резултатен за „студентите” беше Димитриос Харитопулос с 19 точки, Дерил Уоткинс приключи с 14 точки и 10 борби, а Брендън Хийт отбеляза 13 точки за победата.

За младите „лъвчета” единствено Николай Стоянов завърши с двуцифрен точков актив – 12, а Алекс Симеонов и Велислав Гълъбов вкараха съответно по 9 и 8 точки.

Академик. Така след 30 минути игра „студентите” вече бяха напред с 12 точки, а в заключителната четвърт гостите не намалиха темпото и стигнаха до още по-изразителен успех – 81:57.

Снимки: Илия Стоименов, Sportal.bg