Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Българското трио на Амкар измъкна точка от Рубин (видео)

Тримата българи в Амкар (Перм)- Георги Пеев, Благой Георгиев, Захари Сираков, излязоха като титуляри в първата среща от 25-ия кръг на руската Висшата лига, завършил 1:1 с Рубин Казан.

Първото полувреме беше с поделено надмощие, но над всички беше венецуелецът Саломон Рондон, който не само вкара гол, но и създаде всички опасности. Гостите откриха резултата в 26-ата минута, когато се разписа венецуелският нападател  Рондон, който се измъкна ловко от защитниците след пас на Бибрас Натхо. 7 минути след това попадение Благой Георгиев от фаул можеше да изравни, но вратарят на гостите Сергей Рижиков спаси блестящо. В последната минута на първата част разиграване от ляво намери Пеев, но той не успя да нанесе точен изстрел от границата на наказателното поле.

Отново Благой Георгиев опита да вкара с далечен удар в 67-ата минута, а Рижиков пак показа майсторство. Минута по-късно упражнението повтори и Пеев, но този път топката излезе в аут. Домакините все по-сериозно налагаха своя ритъм на игра, владеехе топката, но защитата на Рубин се справяше. В 82-ата минута Захари Сираков напусна терена, заменен от Владимир Камеш, който изработи изравнителното попадение.

Само 40 секунди по-късно резервата нахлу с топката в наказателното поле, падна на земята, а след няколко рикошета кълбото отиде у Максим Канунников, който пък го прати в мрежата. След този мач Амкар е на 12-о място с 25 точки, на 4 от 13-ото място, коeто изпраща на бараж с отбор от втора дивизия. Рубин пък заема 4-а позиция с 41 точки, а начело е ЦСКА (Москва) с 56.