Хасково отново победи Нефтохимик и се доближи до финал

Новакът в НБЛ-жени Хасково 2012 записа втора поредна победа над Нефтохимик 2010 в полуфиналните плейофи, надигравайки бургазлийки със 68:57 като домакин. По този начин тимът от Южна България обърна серията и вече води с 2-1 победи.

Така момичетата на треньорката Елена Станкова се доближават до сензационно класиране на финал още в първия си сезон в елита, а за да го сторят се нуждаят от още една победа. Следващата среща отново ще бъде в Хасково.

Първата четвърт на двубоя бе равностойна, но все пак Хасково 2012 имаше крехък аванс след 10 минути игра - 20:17. В първите три минути и половина на втората част домакините вкараха 11 точки срещу 4 за Нефтохимик и по този начин поведе с 31:21, а в последствие не изпусна водачеството до самия край. На почивката авансът на отбора-домакин бе 41:30.

Нефтохимик се опита да се върне в мача след подновяването на играта и успя да намали изоставането си до шест точки - 51:45 след три части. Веднага след началото на заключителните 10 минути Хасково отново дръпна с двуцифрена преднина, която запази до края, фиксирайки крайния изход на 68:57.

Анита Тейлане вкара 17 точки, овладя 13 борби и блокира 5 противникови изстрела, с което бе най-полезна за Хасково. Алма Ковачевич завърши с 12 точки, докато Николина Николич реализира 10.

Олга Дубровина записа 13 точки, 6 асистенции и 5 борби за Нефтохимик 2010, Мария Желязкова остана с 11 точки, а Виве-Кай Ребане и Ашли Гейл вкараха по 10 точки.