Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Вавринка премаза Мъри в Монте Карло

Швейцарският тенисист Станислас Вавринка премаза световния номер две Анди Мъри в мач от третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло. Поставеният под номер 13 в схемата даде само три гейма на съперника си в мач, продължил едва 58 минути. В първия сет Вавринка отрази и двата брейкпойнта, до които първата ракета на Великобритания стигна, като самият той успя да пробие сервиса на шотландеца на три пъти. Във втората част Мъри дори не получи шанс да вземе сервис гейм на швейцареца, а вместо това допусна два пробива при свои подавания.

Това бе едва четвърта победа от 12 мача за Вавринка срещу шампиона от US Open, а за място на 1/2-финалите той ще се бори с поставения под номер 6 в схемата Жо-Вилфред Цонга (Франция), който днес надигра Юрген Мелцер (Австрия) с 6:3, 6:0.

По-рано днес шестият в световната ранглиста Томаш Бердих (Чехия) отпадна от надпреварата, след като бе надигран от италианеца Фабио Фонини с 4:6, 2:6.