Дузпи изхвърлиха ПСЖ за купата, Ибра и Тиаго Силва с решителни пропуски

Отборът на Пари Сен Жермен приключи участието си в турнира за Купата на Франция на фаза четвърфинал след като бе отстранен след изпълнение на дузпи от тима на Евиан. В редовното време двата мачът завърши при резултат 1:1. При дузпите пък решителните пропуски за гостите направиха скъпоплатените звезди Златан Ибрахимович и Тиаго Силва.

Гостите откриха резултата още в 8-ата минута на мача с попадение на Хавиер Пасторе. Играчите на Евиан обаче показаха дух и се хвърлиха в атака и успяха да възстановят равенството в 43-ата минута чрез Сабер Халифа. След това и двата отбора имаха своите шансове, но не се възползваха от тях и се стигна до продължения. В тях отново не паднаха голове, но пък Тиаго Мота от състава на парижани бе изгонен от игра в 117-ата минута.

Наложи се победителят да бъде определен след изпълнение на дузпи. При тях още при първите два удара Златан Ибрахимович и Тиаго Силва пропуснаха за ПСЖ, докато всички изпълнители на Евиан бяха безгрешни и с 4:1 точни удара домакините се класираха напред в турнира.