Бордо пречупи Ланс в голово шоу и продължава на 1/2-финал

Отборът на Бордо спечели с 3:2 гостуването си на Ланс от четвъртфиналите за Купата на Франция и се класира за следващата фаза на турнира. Двата тима сътвориха доста вълнуващ двубой, но в крайна сметка гостите триумфираха и продължават напред.

Първите четири гола в мача бяха дело на футболисти на гостите. Първо в 11-ата минута Седрик Карасо не се намеси добре и вкара топката във вратата си, давайки преднина на домакините. През второто полувреме обаче Грегори Сертич в 58-ата, Шейх Диабате  в 81-ата и 85-ата минута обърнаха нещата в полза на Бордо. В самия край Ланс върна едно попадение за 2:3 чрез Бергдих, но домакините нямаха повече време да стигнат до още едно попадение и в крайна сметка приключиха участието си в турнира.