Юноша на Интер разплака "Меаца" и изстреля Рома на финал (видео)

Отборът на Рома се класира на финала на турнира за Купата на Италия. "Вълците" на Аурелио Андреацоли надиграха с 3:2 Интер на "Джузепе Меаца" в Милано в срещата-реванш от полуфиналите. Столичани елиминираха "нерадзурите" с общ резултат от двата мача 5:3. Противник на Рома на финала на 26 май на "Олимпико" в Рим ще бъде градският съперник Лацио.

Бразилският халф Джонатан изведе Интер напред в резултата в 22-ата минута след образцова атака на домакините. В 55-ата минута обаче юношата на Интер Матия Дестро изравни, а в 69-ата отново той изведе "вълците" напред. В 74-ата минута Василис Торосидис вкара трети гол за гостите. В 81-ата минута Рики Алварес намали на 2:3, но играчите на Андреа Страмачони нямаха сили за нещо повече от почетна загуба, след като бяха тотално надиграни през второто полувреме.

Първата възможност за гол в мача се откри пред гостите от Рома, но вратарят Самир Ханданович попречи на бразилеца Маркиньо да се разпише след опасна атака на столичани отляво. Минута по-късно капитанът на Рома Франческо Тоти тества Ханданович от фаул, но словенският страж бе на мястото си.

Домакините обаче матираха съперника си в 22-ата минута с блестяща атака. Халфът Джонатан напредна в половината на гостите, пусна топката към Рикардо Алварес, който му я върна с пета, след което Джонатан направи двойно подаване и с Томазо Рокиq и последният също чукна топката към съотборника си с пета. Последва прецизен изстрел на Джонатан в долния десен ъгъл на вратата на Маартен Стекеленбург и "нерадзурите" поведоха в резултата.

В следващите няколко минути пред вратата на Рома стана горещо, като първо ветеранът Роки а след това и Джонатан не успяха да нанесат голов удар. В 33-ата минута пък Маркиньос бе много близо до отбелязване на изравнителен гол. Бразилският централен защитник на Рома отправи опасен далечен изстрел, който премина на сантиметри встрани от вратата на Интер. Минута по-късно Матия Дестро пропусна страхотен шанс за гол за Рома, като от непосредствена близост не успя да преодолее Ханданович.

В последната минута на първата част Рома пропиля златен шанс за гол. Младият халф Алесандро Флоренци се озова в чудесна позиция, но Ханданович с блестяща намеса му попречи да се разпише.

Още във втората минута на второто полувреме Тоти имаше шанс да стреля от доста добра позиция, но не уцели вратата на Интер. През втората част гостите бяха господари на терена и заслужено се поздравиха с победата и класирането си на финала.

В 53-ата минута гръцкият десен бек на Рома Василис Торосидис направи сериозен пропуск пред вратата на Интер, като ударът му бе блокиран от аржентинския бранител Валтер Самуел. Две минути по-късно обаче "джалоросите" изравниха резултата. Матия Дестро бе изведен отлично от аржентинеца Ерик Ламела очи в очи с Ханданович и с елегантен удар преодоля словенския страж.

В 69-ата минута Дестро на практика сложи точка на спора. Даниеле Де Роси подаде на намиращия се вляво Федерико Балдзарети, появилият се на почивката в игра бек продължи към оставения съвсем сам Дестро и нападателят на празна врата нямаше проблеми да реализира.

Играчите на Аурелио Андреацоли обаче не спряха дотук и в 74-ата минута Торосидис с фантастичен изстрел от въздуха реализира трети гол за столичани.

В 80-ата минута Рики Алварес вкара втори гол за Интер с удар с левия крак, но тимът на Страмачони разочарова с представянето си през втората част и се прости с последната си възможност за трофей този сезон.

ИНТЕР - РОМА 2:3 (общ резултат от двете срещи 3:5)
1:0 Джонатан (22)
1:1 Дестро (55)
1:2 Дестро (69)
1:3 Торисидис (74)
2:3 Алварес (80)

ИНТЕР: Ханданович, Ранокия (86-Белони), Самуел, Жуан, Санети, Кузманович (73-Форте), Ковачич, Джонатан, Скелото (64-Бенаси), Роки, Алварес

РОМА: Стекеленбург, Торосидис, Маркиньос, Кастан, Маркиньо, Брадли, Де Роси, Флоренци (46-Балдзарети), Ламела (76-Тадей), Тоти, Дестро (70-Додо)