Българите отпаднаха от Купата на Украйна

Българският защитник Петър Занев започна като титуляр за Волин (Луцк) при загубата с 0:2 като домакин от Днипро в мач от четвъртфиналите в турнира за Купата на Украйна. Занев игра цял мач и получи жълт картон в 31-ата
минута, а другият българин Валентин Илиев не беше в групата за двубоя. Днипро стигна до успеха с голове на Сергей Кравченко в 45-ата минута и на Матеус Насименто в добавеното време.

От надпреварата отпадна и воденият от Николай Костов Карпати. Тимът от Лвов се представи достойно срещу звездния състав на Шахтьор (Донецк), но отстъпи с 1:2. Олексий Гай и Алекс Тейшейра дадоха солиден аванс на домакините, а в края на мача Сергей Зенев вкара почетното попадение за Карпати от дузпа, отсъдена за нарушение на Дарио Сърна.