Барселона не издържа в атинския ад, ПАО обърна серията

Барселона Регал не издържа в "зеления" ад, сътворен от феновете на Панатинайкос в "ОАКА" в Атина и загуби със 63:65. Така каталунците вече изостават с 1-2 победи, а "детелините" сътвориха пълен обрат в серията, след като допуснаха поражение в първата среща в Барселона.

Домакините започнаха ударно и след 20:10 в първата част, увеличиха аванса си до 15 точки - 29:14 в средата на втората. ПАО запази лидерската позиция и се оттегли на почивка с преднина от 38:29.

"Блаугранас" се върнаха в мача през третата четвърт след серия от 14-4, след която поведоха с 42:43 в 25-та минута на двубоя. След 30 минути игра гостите бяха нарпед с точка - 50:51.

В началото на заключителната част гостите поведоха с 50:55, преди Панатинайкос да се съвземе и да обърне до 59:57 при оставащи три минути. Барса отново дръпна в резултата - 59:63 след 38 минути игра, но до края така и не успя да реализира други точки. Забивка на Стефан Ласме и Тройка на Диамантидис дадоха аванс от 64:63 на домакините, а именно Ласме блокира изстрел на Наваро, който щеше да даде преднина на Барса. Анте Томич пропусна на два пъти от наказателната линия, след което Джеймс Гист направи резултата 65:63. Хуан Карлос Наваро проба стрелба със сирената, но не успя и така ПАО триумфира.

Майкъл Брамос вкара 14 точки за Панатинайкос, докато Димитрис Диамантидис и Стефан Ласме добавиха съответно 12 и 11 точки.

Хуан Карлос Наваро реализира 17 точки за Барса, Шарунас Ясикевичус остана с 13, докато Анте Томич завърши с 12 точки и 9 борби.

Четвъртата среща е утре отново в "ОАКА", а при нужда от пети двубой, той ще се състои в Барселона.