Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Байерн съхрани мечтата за требъл, Гомес избухна с хеттрик за 6 минути (видео)

Още един съперник си изпати от убийствената форма на Байерн (Мюнхен). След като предсрочно си осигуриха титлата в Бундеслигата и се класираха за полуфиналите в Шампионската лига, баварците вече си гарантираха място във финала за Купата на Германия. Отборът на Юп Хайнкес разгроми Волфсбург с 6:1 на "Алианц Арена" и ще разбере съперника си в спора за трофея от утрешния втори полуфинал между Щутгарт и Фрайбург.

Без много да се напрягат, мюнхенци записаха поредната си гръмка победа. С хеттрик се отличи Марио Гомес, който влезе като резерва на Марио Манджукич и само в разстояние на 6 минути три пъти разстреля стража на "вълците" Диего Беналио. Манджукич откри резултата в 17-ата минута, а другите попадения за Байерн реализираха Ариен Робен и Джердан Шакири. Единственият гол за Волфсбург бе дело на Диего в края на първото полувреме, когато бразилксият халф направи безпомощен Мануел Нойер с мощен удар от границата на наказателното поле.

Гостите се държаха достойно преди почивката и не допуснаха много голови положения пред вратата си, но футболистите на Байерн бяха максимално ефективни. Манджукич даде аванс на баварците след перфектна контра, започнала от Шакири и продължена с хубаво прострелно центриране на Робен. При удара хърватинът се контузи, но след намесата на лекарския щаб се върна в игра.

Малко след това Волфсбург можеше да изравни, но Макото Хасебе не се възползва от лошо избиване на Нойер. В дълги периоди от първата част "вълците" играха като равен с равен с именития си съперник, а пробивите по левия фланг на Рикардо Родригес сериозно затрудняваха защитата на Байерн.

В 35-ата минута Шакири пресече един пас в средата на терена, напредна и пусна чудесен пас към Робен, който с по-слабия си десен крак елегантно покачи на 2:0. Последваха две положения пред Нойер. Налдо стреля на сантиметри от целта след корнер, а после стражът на Байерн парира силен шут на Виейриня. Заслуженият гол за гостите падна в 45-ата минута и бе истинска наслада за окото. Диего овладя топката около наказателното поле и майторския я прати в горния десен ъгъл на вратата.

Гостите се държаха достойно преди почивката и не допуснаха много голови положения пред вратата си, но футболистите на Байерн бяха максимално ефективни. Манджукич даде аванс на баварците след перфектна контра, започнала от Шакири и продължена с хубаво прострелно центриране на Робен. Млако след това Волфсбург можеше да изравни, но Макото Хасебе не се възползва от лошо избиване на Нойер. В дълги периоди от първата част "вълците" играха като равен с равен с именития си съперник, а пробивите по левия фланг на Рикардо Родригес сериозно затрудняваха защитата на Байерн.

През второто полувреме домакините намалиха оборотите, но въпреки това бързо си върнаха аванса от два гола. В 51-ата минута след късо изпълнен корнер Робен подаде на Шакири и швейцарският национал увенча силната си игра с попадение.

В края удари и часът на жадния за игра Гомес. Той смени Манджукич в 77-ата минута и три по-късно вече беше в прегръдките на съотборниците си. Той бе намерен на празна врата от Шакири и се разписа за 4:1, а после добави още два гола след перфектни асистенции на Бастиан Швайнщайгер.

БАЙЕРН - ВОЛФСБУРГ 6:1 (2:1)
1:0 Манджукич (17)
2:0 Робен (35)
2:1 Диего (45)
3:1 Шакири (51)
4:1 Гомес (80)
5:1 Гомес (83)
6:1 Гомес (86)