Ювентус се откъсна с 11 точки на върха

Шампионът и лидер в класирането в Италия Ювентус победи с 2:0 като гост Лацио в дербито на 32-ия кръг на италианската Серия А и се откъсна на 11 точки пред втория Наполи. "Старата госпожа" има актив от 74 точки и уверено гледа към втора поредна шампионска титла.

Гостите от Торино не дадоха никакъв щанс на домакините. Още в началото на първото полувреме Ювентус откри от дузпа,  отсъдена за нарушение на Лорик Кана срещу Мирко Вучинич. С изпълнението й се нагърби Артуро Видал, който беше безкомпромисен. Само 20 минути по-късно след комбинация с Вучинич отново чилиеца се разписа за 2:0.

През второто полувреме Ювентус намали темпото и удържа аванса си, като не позволи на домакините да стигнат до опасни положения.

Така Ювентус си върна настроението след горчивата седмица в Европа, която изпрати. Тимът отпадна в 1/4-финалите на Шампионската лига след загуба от Байерн (М) у дома. Същото се отнася и за Лацио, който отпадна в Лига Европа, съответно от турския Фенербахче.

В следващия кръг Ювентус приема Милан, а Лацио гостува на Удинезе.